غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به ۳۰ برابر حد مجاز رسید

غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به ۳۰ برابر حد مجاز رسید

 • غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به ۳۰ برابر حد مجاز رسید

  علی ملاشاهی اظهار داشت: وضعیت جوی ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل طی سه ساعت گذشته تا ساعت ۲۲:۳۰ امشب به نحوی بوده که حداکثر سرعت باد ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت و حداقل دید افقی ۹۰۰ متر گزارش شده است.

  رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: این شرایط جوی نامطلوب به نحوی بوده که در پی آن حداکثر غلظت گرد و غبار به ۴۴۴۴ میکروگرم بر متر مکعب رسیده است.

  وی ادامه داد: با توجه به اینکه حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است؛ این میزان غلظت گزارش شده معادل ۳۰ برابر حد مجاز است.

  ملاشاهی خاطرنشان کرد: این شرایط جوی نامطلوب تا پنجشنبه در شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز سبب طوفان، گردوخاک و کاهش شدید دید می‌شود طوری که طی این مدت غلظت ذرات معلق در هوا نسبت روز‌های عادی به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

  رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به این شرایط، طی این مدت شدت باد و خیزش گردوخاک در محور‌های مواصلاتی زابل- نهبندان، زاهدان- نهبندان، زاهدان- زابل، زاهدان-بم و ایرانشهر-بم، بیشترین کاهش دید را خواهد داشت و اختلال در حوزه حمل ونقل جاد‌های، ریلی وهوایی نیز وجود دارد.

  تسنیم

 

برچسب ها: غلظت,ذرات,معلق,در,هوای,سیستان,به,۳۰,برابر,حد,مجاز,رسید,
[ سه شنبه 30 مرداد 1397 ] [ 9:51 ] [ کاووسی فر ]
[ ]